Kryesore

Ja çfarë shkakton kafja esëll


               Publikuar në : 08:05 - 08/11/18 |
mapo.al

Kafja esëll ka efekte negative për shëndetin tuaj. Konsumimi i saj esëll me stomakun bosh mund të shkaktojë gastrit, shkruan Living.


Gjithashtu duhet të keni parasysh se konsumimi i ushqimit pas kafesë nuk ka asnjë efekt të shëndetshëm për ju. Por, edhe nëse konsumoni ushqim pas kafes menjëherë, prapë do t’i ndjeni përzierjet e stomakut.

Gjithashtu, nëse kafja pihet pa ngrënë zgjeron mundësitë që të ju rritet kolesteroli, dhe si përfundim i gjithë kësaj është se konsumimi i kafes pa ngrënë është gjë e keqe për barkun.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas