Arkiva

Ja aplikacioni që cënon privatësinë në WhatsApp


               Publikuar në : 17:36 - 29/03/18 |
mapo.al

Pas skandalit të Facebook për cënimin e privatësisë, tani WhatsApp mund të përballet me presion të njëjt.


 

Ekspertët kanë zbuluar një aplikacion në iOS përdor tiparin e statusit online / offline të WhatsApp për të treguar përdoruesve se sa shpesh e përdorin WhatsAppin, ku nbdodhen, kur shkojnë në shtrat dhe sa biseda në ditë i bëjnë.

 

Poashtu, ky program zbulon nëse një përdorues i ëhatsApp është online ose jo.

 

Njohësit e kësaj fushe kanë thënë se do të ishte mirë që WhatsApp të çaktivizonte këtë funksionalitet në mënyrë që të ruajmë të paktën një pamje të privatësisë në jetën tonë.

 


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas