Izet Haxhia rrezikon edhe 6 muaj burg po përdori telefonin, e dashura: Do protestoj po dola gjallë

Kryesore               Publikuar në : 17:10 - 04/09/18 |
enton palushi

E dashura e Izet Haxhisë ka reaguar sërish në lidhje me ngërçin që është krijuar ish-truprojës së Sali Berishës në rigjykimin e dosjes “Hajdari”.


Në një postim në Facebook, ajo shkruan se Izetit në burg po i ndalojnë dhe telefonin e institucionit dhe i kanë thënë se do ta dënojnë me 6 muaj.

“Dilni ne rruge, ulerini, bertisni, mos u tundni sa t ju tunden dhembe e dhemballe ketyre te pabeseve! Une , personalisht, sapo te mbaroj operacionin( e nese dale e gjalle) do te jem e para..! Mjaft eshte mjaft!”, shkruan më tej e dashura e Haxhisë.

Erjona Parruca e dashura e Izet Haxhisë

Postimi i plotë 

Lajmi me i fundit e me skandalozi:Avokati i Izet Haxhia paraqitet ne burg me urgjence, nuk takon klientin e tij, por shefat e burgut dhe Izetit i behet me dije ky urdher:
Ndalim TOTAL i bisedave telefonike apo takimeve me cdo media apo gazetar! Nese ky urdher thyhet nga Haxhia, do denohet me 3-6 muaj mos pasje te drejte komunikimi telefonik me asnje( duke ditur qe une operohem ne dt 11 dhe Izeti do jete i shqetesuar sa te marre ne tel mbas operacionit)
Ketu kane arritur..!

“Kur triumfon e keqja, te jesh i mundur eshte nje nder!”
~ Mino Maccari

Por a do pranojme ne si popull, si nje shumice e heshtur deri tani, te jemi te nderuar nga humbja, meqe e keqja ka triunfuar prej vitesh ,ne kete vendin tone te vogel? Shumica qe hesht, me ju e kam! Me veten time e kam! Me shoket e mi artiste e gazetare e intelektuale e kam! Me ne qe heshtim e bejme ndonje ciu-ciu, kur na vjen ne maje te hundes..
A ju kujtohet se cfare force patem kur shembem diktaturen, kur ishim lidhur te gjithe si nje zinxhir i pashkepuetshem nga asgje? U perdorem keq, u tradhetuam, u
shkelem me kembe, u vrame mbrapa kraheve,por forcen tone e treguam, ama! Se cfare mund te beje nje popull kur bashkohet! Kunder padrejtesise, kunder korrupsionit, kunder ketyre barkdhjamurve me buken e femijeve tane!
Dilni ne rruge, ulerini, bertisni, mos u tundni sa t ju tunden dhembe e dhemballe ketyre te pabeseve!
Une , personalisht, sapo te mbaroj operacionin( e nese dale e gjalle) do te jem e para..! Mjaft eshte mjaft!
Asnje parti , asnje force politike, nuk do te na bashkohet e s do na mbeshtese…. sepse ata jane bashke!Bashke jane edhe me “miq “te shitur”, edhe me pseudo- te aferm..!
Le te behemi edhe ne BASHKE!!!
E le te perdorim forcen tone te shpirtit, duke menduar per jetet tona, te prinderve tane te lene ne harresen e mykyr te nje jete qe j u shkoi kot,
te femijeve tane, qe s do te na e falin kete indiference fatale! Stop!!
Çohu! Ti! Edhe ti! Edhe ju atje..!
Edhe une! Jo per Izetin…!
Per Shqiperine!

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas