Sport

Italia, zyrtarisht kandidate për Lojërat Olimpike
               Publikuar në : 21:58 - 01/08/18 |
mapo.al

Komiteti Olimpik Kombëtar Italian ka dhënë miratimin sot, për kandidaturë ne Italisë për të organizuar Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2026.


Vendimi është dhënë pasditen e sotme, ndërsa projekti është që të kandidohet me tre qytete, Cortina, Milano dhe Torino.

Ky vendim nuk u prit aspak mirë nga kryebashkiaku i Milanos, Giuseppe Sala, i cili nëpërmjet një statusi në Tëitter, tha se për këtë projekt mungon tërësisht qartësia.

Por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për rajonin e Venetos, e cila mirëpret këtë projekt dhe uron që të triumfojë kandidatura italian, pasi do të ishte një mundësi e mirë për Cortinan.


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas