Sport

Italia, zyrtarisht kandidate për Lojërat Olimpike

Komiteti Olimpik Kombëtar Italian ka dhënë miratimin sot, për kandidaturë ne Italisë për të organizuar Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2026.


Vendimi është dhënë pasditen e sotme, ndërsa projekti është që të kandidohet me tre qytete, Cortina, Milano dhe Torino.

Ky vendim nuk u prit aspak mirë nga kryebashkiaku i Milanos, Giuseppe Sala, i cili nëpërmjet një statusi në Tëitter, tha se për këtë projekt mungon tërësisht qartësia.

Por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për rajonin e Venetos, e cila mirëpret këtë projekt dhe uron që të triumfojë kandidatura italian, pasi do të ishte një mundësi e mirë për Cortinan.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas