Sport

Itali-Shqipëri, “çmenden” Shpresat, 3 gola në shtesë


               Publikuar në : 20:36 - 11/09/18 |
mapo.al

Pas humbjes me Spanjën, Shpresat e Shqipërisë kanë marrë një tjetër humbje, këtë herë 3-1 nga Italia.


Edhe lojtarët e drejtuar nga trajneri Bushi zhvilluan një ndeshje të kënaqshme, sërish nuk mundën të merrnin një rezultat pozitiv nga kjo miqësore e vështirë.

Italianët kaluan në avantazh në pjesën e me Dimarco-n dhe deri në mbyllje të kohës së rregullt ky rezultat nuk ndryshoi.

Kur të gjithë menduan se ndeshja u mbyll 1-0, në 4 minutat e shtesës u realizuan edhe 3 gola të tjerë. Vrioni barazoi për Shqipërinë, duke realizuar një gol të bukur, por Italia gjeti forca dhe brenda 2 minutave të mbetura realizoi edhe 2 gola të tjerë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas