Kronika

Itali/ Dy shqiptarë në pranga, fermë kanabisi mes serave të domateve


               Publikuar në : 17:46 - 12/07/18 |
mapo.al

Katër persona janë arrestuar nga policia italiane në zonën Macconi të komunës së Acates në Ragusa, mes tyre dy shqiptarë.


Policia zbuloi një fermë ku kultivohej kanabis, e cila ishte në pronësi të 36-vjecarit shqiptar, Andi Sina.

Veç tij u arrestuan edhe  Enio Toska, 18 vjeç (shqiptar), Maria Alina Lupu 37 vjeç dhe Alexandru Enachi, 18 vjeç me kombësi rumume.

Gjatë kontrollit rutinë të policisë brenda serës ku kultivoheshin domate, u gjetën shumë rrënjë marijuane të lartësisë nga 180 deri në 230 cm. Numri i saktë ende nuk është publikuar nga policia.

Po kështu u gjetën 10 gram kokainë në banesën e shqiptarit, Andi Sina, si dhe 18 fishekë dhe një pistoletë.

36-vjeçari shqiptar kishte ngritur një mekanizëm me magnet, përmes së cilit vidhte energjinë elektrike që i duhej për serën e tij.

<
>
auto_foto-7-logo1531404363 auto_pp1531404364 auto_resize-2-11531404362 auto_resize-31531404361 auto_serra-marijuana-mezzo-pomodori-arresti-500-11531404360


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas