Kronika

Itali/ Arrestohet trafikanti shqiptar, sekuestrohen mijëra euro, kokainë e heroinë


               Publikuar në : 09:03 - 19/08/18 |
mapo.al

Një shqiptar 55-vjecar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është arrestuar nga policia italiane në San Giuliano Milanese, pasi është kapur me kokainë dhe heroinë.


Mëngjesin e 16 gushtit, agjentët e ekipit të lëvizshëm ishin në Piazza Salgari, kur vunë re një person që ishte duke u endur me makinën e tij, në mënyrë të dyshimtë.

Policia ndoqi lëvizjet e të dyshuarit, i cili shkoi në Giuliano Milanese, ku parkoi makinën dhe u ngjit në një shtëpi në rrugën “Papa Giovanni XXIII”.

Ai doli sërish nga banesa dhe në këtë moment, forcat e policisë e kanë ndaluar dhe kanë ushtruar kontroll ndaj tij.

Në shtëpinë e shqiptarit ata gjetën një qese me 31 mijë euro në para të gatshme, ndërsa në bagazhin e makinës tip “Peugeot 207” parkuar jashtë, ata gjetën një pako me 1 kilogram e 120 gram kokainë dhe në kutinë e fshehur në një çantë 500 gram heroinë.

Shqiptari u arrestua dhe u dërgua në burgun e Lodit.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas