Aktualitet

Ishte dënuar për përdhunim në Itali, kush është shijaksi që u arrestua sot
               Publikuar në : 09:43 - 31/05/18 |
mapo.al

Një 53-vjeçar është arrestuar nga ana e Policisë së Durrësit, me qëllim ekstradimin drejt Italisë.


Policia sqaron se personi që është arrestuar është Eqerem Dervishi 53 vjeç, banues në Maminas.

Gjykata e Santa Maria Capua Vetere, Itali e ka dënuar me 5 vjet burgim për veprën penale “Përdhunim”  parashikuar në nenet 110,81/2 dhe 609 i Kodit Penal Italian.

Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas