Aktualitet

Ishte dënuar për përdhunim në Itali, kush është shijaksi që u arrestua sot

Një 53-vjeçar është arrestuar nga ana e Policisë së Durrësit, me qëllim ekstradimin drejt Italisë.

Policia sqaron se personi që është arrestuar është Eqerem Dervishi 53 vjeç, banues në Maminas.Gjykata e Santa Maria Capua Vetere, Itali e ka dënuar me 5 vjet burgim për veprën penale “Përdhunim”  parashikuar në nenet 110,81/2 dhe 609 i Kodit Penal Italian.

Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas