Kronika

Ishin strehuar në banesën e të dënuarit, dy të rinjtë i bëjnë gropën vetes

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:53 - 02/06/18 |
mapo.al

Dy të rinj në Kukës kanë rënë në prangat e policisë ditën e sotme, pasi u kapën me armë dhe doza kokaine në një banesë, e cila i përkiste një personi të dënuar, që vuante dënimin në Kosovë.


Njoftimi i plotë i policisë:


Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Drini 2”. Operacioni nga strukturat e DVP Kukës në bashkëpunim me FNSH Shkodër.


Arrestohen në flagrancë dy shtetas.


Sekuestrohen 2 armë zjarri, 1 armë gjahu, 2 doza kokainë, si dhe 18 fishekë.

Nga strukturat e D.V.P Kukës në bashkëpunim me me FNSH Shkodër, u finalizua me sukses operacioni policor i koduar “DRINI 2”, me arrestimin në flagrancë të shtetasve:

-H.S, 24 vjeç, banues në Kukës, (person në kërkim nga DVP Lezhë.)

-U.U. 23 vjeç, banues në fshatin Kalisë, Kukës.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi mbi bazën e informacioneve të siguruara në rrugë operative se në vendin e quajtur “Zona Industriale”, Kukës, në banesën e shtetasit N.D ( i cili vuan dënimin në Kosovë për veprën penale “Trafik Narkotikësh”) strehoheshin persona në kërkim, mbi bazën e këtyre informacioneve u organizua, zhvillua dhe u finalizua me sukses operacioni “Drini 2”, ku u bë e mundur arrestimi në flagrancë i shtetasve të lartëpërmendur.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga policia në banesë, këtyre shtetasve ju gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 2 armë zjarri, një armë gjahu, 2 doza lëndë narkotike e dyshuar kokainë, si dhe 18 fishekë pistolete dhe çifteje.

Vazhdojnë hetimet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të këtij rasti.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive” dhe “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike” e kryer në bashkëpunim, të parashikuar nga nenet 278, 280 dhe 283/2 i Kodit Penal.


Etiketa: , , ,

Pas