Teknologji

Ish-spiuni i famshëm, Snowden sulmon Facebook


               Publikuar në : 14:36 - 21/03/18 |
mapo.al

Ish-spiuni i Agjencisë së Sigurimit Kombëtar, Edward Snowden përmes një postimi në Twitter ka sulmuar rrjetin social Facebook.


Snowden e quajti Facebook, biznes që fiton para duke grumbulluar të dhëna të jetëve private të huaja.

“Bizneset që fitojnë para duke grumbulluar dhe shitur të dhëna të detajuara të jetës private dikur u përshkruan qartë si ‘kompani të mbikëqyrjes’”, tha Snowden.

“Rilindja e ‘kompanive të mbikëqyrjes’ si media sociale është mashtrimi më i suksesshëm që nga Departamenti i Luftës u bë Departamenti i Mbrojtjes”, ka përfunduar ai statusin e tij


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas