Teknologji

Ish-spiuni i famshëm, Snowden sulmon Facebook

               Publikuar në : 14:36 - 21/03/18 |
mapo.al

Ish-spiuni i Agjencisë së Sigurimit Kombëtar, Edward Snowden përmes një postimi në Twitter ka sulmuar rrjetin social Facebook.


Snowden e quajti Facebook, biznes që fiton para duke grumbulluar të dhëna të jetëve private të huaja.

“Bizneset që fitojnë para duke grumbulluar dhe shitur të dhëna të detajuara të jetës private dikur u përshkruan qartë si ‘kompani të mbikëqyrjes’”, tha Snowden.

“Rilindja e ‘kompanive të mbikëqyrjes’ si media sociale është mashtrimi më i suksesshëm që nga Departamenti i Luftës u bë Departamenti i Mbrojtjes”, ka përfunduar ai statusin e tij


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas