Politika

Ish-kryeministri Berisha e Mediu në Bundestag. Ja me kë u takuan
               Publikuar në : 17:16 - 14/06/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ndodhen për një vizitë në Gjermani.


Ata janë të ftuar në Takimin vjetor të Berlinit, ndërsa mësohet se kanë zhvilluar takime të shumta me deputetë gjermanë dhe politikanë vendas.

Siç bëhet e ditur, ish-kryeministri Berisha dhe Mediu kanë zhvilluar disa mëngjese e dreka pune.

Diskutimet kanë qenë për situatën në Shqipëri dhe mundësinë e hapjes së negociatave nga ana e BE-së.

Gjatë vizitës sa tyre ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i PR-së, Fatmir Mediu kanë takuar deputetët gjermanë, Johannes Selle, Andreas Lamel, Volkmar Klein, Michael Link dhe Albert Weiler.

<
>
auto_berisha_mediu_11528987960 auto_berisha_mediu_41528987956 auto_berisha_mediu_21528987955 auto_berisha_mediu_61528987957 auto_berisha_mediu_71528987958 auto_berisha_mediu_81528987959 auto_berisha_mediu_31528987954 auto_berisha_mediu_91528987959


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas