Rusi 2018, Sport

Nis sfida në “Kazan Arena”, Polonia dhe Kolumbia me synimin e vetëm 3 pikët

Po luhet në stadiumin “Kazan Arena” ndeshja e Grupit H të Botërorit mes Polonisë dhe Kolumbisë.


Poloni 0-0 Kolumbi

Komenti i ndeshjes

1′ Ka nisur sfida

Do të luhet në orën 20:00 ndeshja e fundit për raundin e dytë të fazës së grupeve në Botëror.

Polonia do të kërkojë fitoren ndaj Kolumbisë me shpresën për të rikuperuar nga humbja me Senegalin. Situata paraqitet e njëjtë edhe të amerikano-latinët, të cilët sot mund ta kenë mundësinë e fundit për të kaluar grupin pas humbjes kundër Japonisë.

Formacionet zyrtare

Capture

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas