Sport

Nis sfida në “Kazan Arena”, Polonia dhe Kolumbia me synimin e vetëm 3 pikët


               Publikuar në : 20:09 - 24/06/18 |
mapo.al

Po luhet në stadiumin “Kazan Arena” ndeshja e Grupit H të Botërorit mes Polonisë dhe Kolumbisë.


Poloni 0-0 Kolumbi

Komenti i ndeshjes

1′ Ka nisur sfida

Do të luhet në orën 20:00 ndeshja e fundit për raundin e dytë të fazës së grupeve në Botëror.

Polonia do të kërkojë fitoren ndaj Kolumbisë me shpresën për të rikuperuar nga humbja me Senegalin. Situata paraqitet e njëjtë edhe të amerikano-latinët, të cilët sot mund ta kenë mundësinë e fundit për të kaluar grupin pas humbjes kundër Japonisë.

Formacionet zyrtare

Capture


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas