Bota

Irani kërcënon prerë SHBA-të: Do pendoheni, pasojat brenda 1 jave
               Publikuar në : 19:19 - 09/04/18 |
mapo.al

Presidenti iranian ka paralajmëruar SHBA se do të pendohet nëse tërhiqet nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015 dhe do të shohë pasojat e kësaj lëvizje “në më pak se një javë”.


“Irani nuk do të shkelë marrëveshjen bërthamore, por nëse Shtetet e Bashkuara tërhiqen nga marrëveshja, ata me siguri do të pendohen”, tha të hënën presidenti iranian Hassan Rouhani, raporton “RT“.

Ai shtoi gjithashtu se reagimi i Teheranit “do të jetë më i fortë se ajo që ata imagjinojnë dhe do ta shohin këtë brenda një jave”.


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas