Bota

Irani kërcënon prerë SHBA-të: Do pendoheni, pasojat brenda 1 jave

Presidenti iranian ka paralajmëruar SHBA se do të pendohet nëse tërhiqet nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015 dhe do të shohë pasojat e kësaj lëvizje “në më pak se një javë”.

“Irani nuk do të shkelë marrëveshjen bërthamore, por nëse Shtetet e Bashkuara tërhiqen nga marrëveshja, ata me siguri do të pendohen”, tha të hënën presidenti iranian Hassan Rouhani, raporton “RT“.Ai shtoi gjithashtu se reagimi i Teheranit “do të jetë më i fortë se ajo që ata imagjinojnë dhe do ta shohin këtë brenda një jave”.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas