KMR

Inxhinierët punonin kështu… para daljes së kompjuterit dhe AutoCAD-it


               Publikuar në : 22:08 - 09/12/18 |
mapo.al

Zhvillimi i teknologjisë ka bërë që të zhduken shumë zanate të vjetra, por AutoCAD-i ka bërë të kundërtën. Programi kompjuterik, që u zhvillua për herë të parë në vitin 1982, e më pas sërish në 1994, ka sot 750 qendra trajnimi në të gjithë botën.


Shumë gjëra që më përpara kërkonin lapsa pa fund, goma, vizore, fleta të stërmëdha dhe shumë, po shumë kohë, tani mund të bëhen me disa klikime.

Fotot më poshtë tregojnë se si ishte puna e inxhinierëve dikur.

<
>
1-15 2-16 3-14 4-14 5-12 6-12 7-11 8-11 9-7 10-8 11-6 12-4 13-5 14-5 15-5 16-5 17-4 koka-13


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas