ShowBiz

Inteligjencë analitike dhe intuitive, këto janë shenjat më të zgjuara të horoskopit


               Publikuar në : 11:35 - 22/07/18 |
mapo.al

Inteligjent lind apo bëhesh, kjo është çështja, e cila kurrë nuk ka një përgjigje të prerë dhe definitive. Por gjithsesi disa fenomene apo veçori rreth të qenit inteligjent apo jo i përcakton fare mirë edhe shenja e horoskopit.


Para së gjithash ju shpjegojmë se inteligjenca ka dy forma:

Inteligjenca analitike, e cila matet me testin IQ dhe lidhet me aftësinë njohëse dhe inteligjenca e perceptimit, që lidhet me njohjen dhe kuptimin e botës emocionale dhe fizike ashtu siç është.

Shenjat më inteligjente, sipas aspektit të parë dhe të dytë janë:

Analitike – Ujori

Perceptimi – Akrepi

Këto janë shenjat më të vështira për t’u mashtruar, por kjo nuk do të thotë që shenjat e tjera nuk janë inteligjente. Lexoni më poshtë aftësitë e të gjitha shenjave dhe na thoni sa e gjeni veten.

Shenjat e zjarrit – Demi, Luani dhe Shigjetari kanë inteligjencë intuitive.

Shenjat e Tokës – Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi kanë inteligjencë praktike.

Shenjat e Ajrit – Binjakët, Peshorja dhe Ujori kanë një inteligjencë idealiste, analitike.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme – shenjat e ujit, Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit kanë inteligjencë perceptuese.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas