Kryesore

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadori Soreca flet në UET: Më afër se kurrë
               Publikuar në : 22:39 - 07/11/18 |
mapo.al

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka folur me nota tepër optimiste sot për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian.


Gjatë një fjalimi para studentëve, Soreca deklaroi se Shqipëria dhe Bashkimi Europian janë më afër se kurrë por nga ana tjetër ka theksuar nevojën e dialogut ndërpartiak.

Sipas ambasadorit, dialogu është në interes të gjithë qytetarëve.

“Rruga për BE e Shqipërisë është vendosur. Shqipëria dhe Europa janë sot më afër se kurrë. Por është jetike që Shqipëria të qëndrojë e fokusuar në prioritetet kyçe dhe reformat.

Dialogu ndërpartiak është jetik në interes të gjithë qytetarëve shqiptarë”,- deklaroi sot ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca.

Soreca 1

 


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas