Teknologji

Instagram me risi të reja, do t’ju pëlqejë më shumë
               Publikuar në : 17:46 - 30/07/18 |
mapo.al

Ju mund të mendoni se Instagram është krijuar vetëm për argëtim – për postim të fotografive dhe videove të përditshme.


Por, për Mark Zuckerberg, Instagram është një thes i madh me para.

Tani është konfirmuar se aplikacioni në pronësi të Facebook do të bëhet edhe më i mërzitshëm për njerëzit, transmeton Gazeta Express.

Facebook ka në plan që të shfaq edhe më shumë reklama në rrjetin social. Në një konferencë me analistë, shefi i zyrës operative Sheryl Sandberg tha:

“Kur flasim për Instagram, ne shohim mundësi të madhe: 25 milionë profile biznesi dhe 2 milionë reklama”.

Kjo do të thotë se reklamat do të shfaqen më shumë edhe në storjet e aplikacionit.

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas