Bota

Indi, arrestohet Peshkopi, kishte përdhunuar një murgeshë
               Publikuar në : 16:45 - 21/09/18 |
mapo.al

Peshkopi Jalandhar Franco Mulakkal, i cili është akuzuar nga një murgeshë se e ka përdhunuar në mënyrë të përsëritur, është arrestuar sot pasdite rreth orës 17 me orën lokale në Kerala, në fund të dëshmisë së tij të tretë në polici për rastin.


Lajmin e bën të ditur website online Hindustan Times. Mulakkal, që dje ishte pezulluar nga funksionet e tij të Peshkopit, është i pari prift katolik i arrestuar në Indi me akuzën e abuzimeve seksuale.

Entuziazëm i madh në radhët e murgeshave si dhe të eksponentëve të tjerë besimtarë dhe jo vetëm, të cilët prej dy javësh kanë manifestuar publikisht në Kochi, duke kërkuar drejtësi.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas