Sport

Ilir Daja prezantohet te Flamurtari, kërkon titullin edhe në Vlorë

Ilir Daja u prezantua si trajneri i ri i skuadrës së Flamurtarit, një aventurë e cila pason largimin nga Skënderbeu, ku tekniku fitoi titullin që tashmë synon ta sjellë në Vlorë.

Klubi bregdetar këtë sezon do të synojë fronin e futbollit shqiptar, ndërsa ka bërë dhe afrime të rëndësishme në merkato, që shtojnë optimizmin.“Kemi dy drejtime kryesore: riformatimi i skuadrës me elementë të vlefshëm dhe nisjen e stërvitjes pasi nuk kemi kohë”,- deklaroi Daja.

Flamurtari prezantoi këtë javë dhe një përforcim të rëndësishëm në mesfushë, duke marrë kapitenin e Partizanit Idriz Batha.

“Jemi në negociata edhe me disa lojtarë të tjerë, por nuk mund t’i bëj publikë emrat”,- theksoi trajneri.

Lojtarë të tjerë që pritet të luajnë nga kjo verë në Vlorë janë gjithashtu Radas, Mici dhe Muzaka.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas