Kronika

I theu këmbën efektivit, zbardhet shkaku i sherrit me policinë të fushë-krujsit në Kuçovë
               Publikuar në : 16:45 - 29/07/18 |
mapo.al

Një punonjës policie mbeti i plagosur në këmbë gjatë mbrëmjes së djeshme, pasi një mjet me shpejtësi e përplasi dhe më pas u largua.


Por sot janë zbardhur shkaqe të ngjarjes së djeshme.

Mësohet se konflikti ka ndodhur sepse disa persona i kishin ngacmuar bashkëjetuesen e 37-vjeçarit Ylli Luka nga Fushë Kruja dhe pas debatit që ishte krijuar kishte ndërhyrë dhe policia.

Në debat e sipër, Luka i tensionuar i ka hipur makinës dhe ka përplasur efektivin.

Pas aksidentit, ai është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Policia është vënë në ndjekje të tij, dhe ka arritur ta prangosë vetëm pas 30 minutash, teksa ai po tentonte të dilte nga qyteti i Kuçovës.

37 vjeçari, banues në Nikël, në Fushë-Krujë ishte i dënuar më parë, ndërsa punonjësi i policisë ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë, jashtë rrezikut për jetën.


Etiketa: , , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas