Kronika

I preu kokën bashkëshortes dhe dy qenve të tij, dënohet me 29 vite burg
               Publikuar në : 18:43 - 07/04/18 |
mapo.al

Një krim makabër ka ndodhur në SHBA ku një vrasës në Arizona që i preku kokën bashkëshortes dhe dy qenve të tij është dënuar me 29 vite burg. Kenneth Wakefield nën efektin e drogës nxorri syrin e tij dhe preu krahun.


Ai i kërkoi falje familjes së bashkëshortes, Trina Heisch në Gjykatën e Lartë të Maricopa, të premten, pas pranimit të fajësisë. Sulmi ndodhi në 25 korrik 2015 dhe u zbulua nga një fqinj që shkoi për të vizituar çiftin dhe e gjeti burrin të zhveshur, gjymtuar e të gjakosur.Wakefield u dënua me 25 vite burg për vrasjen e bashkëshortes dhe dy qenve të tyre. Mendohet se burrë e grua vuanin nga probleme mendore.

“Doja vetëm të thoja se më vjen keq,”-tha ai sipas Republikës së Arizonës. “Nuk mund ta ndryshoj. Unë vuaj gjithashtu. Ajo ishte shoqja ime më e mirë.” Ai i tha policisë se po përpiqej të nxirrte djallin jashtë nga turpi i Heisch.

Pasi vrau gruan dhe qentë, u ai preu në copa krahun dhe nxori syrin e tij. Ai kishte konsumuar marjuanë në ditën e sulmit.

 


Etiketa: , , , , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas