Bota

I mbijetoi tragjedisë në Genova, gruaja rrëfen momentet e tmerrit: Ulërija me të madhe të shpëtonin vajzën time

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 17:22 - 16/08/18 |
mapo.al

“Zjarrfikësit biseduan me mua dhe u përpoqën të më nxjerrin nga rrënoja, por ata nuk e panë vajzën time, pasi ajo ishte mbuluar e gjitha. Unë nisa të bërtasë që të më linin mua dhe të merrnin vajzën time”.


Ky është rrëfimi dramatik i Marina Guagliata, një nga të mbijetuarat nga tragjedia në Genova. Gruaja tregon momentet tragjike se si ajo bashkë me vajzën e saj Camilla, mbetën të bllokuara në makinë pas shembjes së urës.“Isha në gjendje t’i tregoja forcave të shpëtimit pozicionin e saktë të vajzës sime, sepse gjithmonë e mbaja prej dore teksa ishim nën rrënoja”, tha ajo, ndërsa ende shfaqet e shokuar, raporton ‘Republica’. Aktualisht nënë e bijë qëndrojnë në spitalin Villa Scassi, ndërsa fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën, pavarësisht se shenjat në fytyrën e Marinas janë të freskëta.Etiketa: , , , ,

Pas