KMR

I madh dhe i bukur/ Gjermania kthen në super-resort modern hotelin e ndërtuar nga Adolf Hitleri


               Publikuar në : 20:28 - 01/08/18 |
mapo.al

10 mijë dhoma të gjitha me pamje nga deti. Kompleksi kolosal i pushimeve, i ndërtuar në detin Baltik në 1936-n, me kërkesë të Adolf Hitler, ka përfunduar ristrukturimin.


Ka përfunduar ristrukturimin resorti i pushimeve në Gjermani që u ndërtua me kërkesë të Adolf Hitler në detin Baltik në vitin 1936 për mijëra punëtorë gjermanë.

Ai shtrihet në një gjatësi prej pesë kilometrash dhe ka 10 mijë dhoma me pamje nga deti.

Struktura kolosale nuk ka pasur klientë deri sa një grup sipërmarrësish të drejtuar nga manjati austriak, Ulirh Bush, vendosi ta transformonte në një oaz luksoz relaksi.

Interesimi për të vjen gjithnjë e në rritje pasi vetëm një apartament kushton më shumë sesa Bush ka paguar 12 vjet më parë për një kilometër të kompleksit.

Ai shprehet se në vitin 2006 shteti gjerman ishte i lumtur për shitjen e kompleksit pasi nuk i interesonte askujt.

Tetë blloqe identike çimentosh, me gjashtë kate secili për një total prej 10 mijë dhomash të gjitha me pamje nga deti.

Struktura gjendet përgjatë bregut veri-perëndimor në ishullin Rugen. Janë të shumtë ata që blejnë një apartament si investim dhe më pas e japin me qira.

<
>
auto_ristrukturim1533052325 auto_prora-ruegen-nazi-germany-holiday-camp1533052324 auto_8751533052315 auto_4541533052314 auto_1441533052321 auto_871533052319 auto_331533052322 auto_231533052315 auto_221533052316 auto_111533052323 auto_91533052317 auto_81533052318 auto_61533052320 auto_51533052320 auto_11533052318 auto_001533052323 auto_566757a1dd0895ea668b466e-960-4801533052297 auto_5963a622f501842d4b8b4d1c-960-6571533052298 auto_5963a19ff50184b3078b5282-960-6451533052299 auto_566ad563dd0895ce478b4668-960-6141533052300 auto_59f9e56c58a0c130008b4ce1-960-7201533052313 auto_57eed8118a4565647553dd5a-960-5401533052297 auto_4e298199cadcbbd639100000-960-7201533052296


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas