Kronika

I dashuri i Elvana Gjatës: Një ‘dele’ apo një trafikant?
               Publikuar në : 10:05 - 11/10/18 |
mapo.al

Lidhja e Elvana Gjatës me Ervin Matën është mbajtur larg vëmendjes së medias për disa muaj derisa ndodhi ngjarja e rëndë në ish-Bllok.


Deri më tani dihet shumë pak për Ervin Matën, përveçse vjen nga një familje e pasur. Spekulimet janë të shumta, pasi disa media thonë se sherri nuk ka ndodhur për ngacmimin ndaj Elvanës, por për çështje droge.

Vetë kryetari i opozitës, Lulzim Bashës, e ka përforcuar këtë teori, duke thënë se Ervin Mata është takuar me Saimir Tahirin në Gjermani.

Por Ervis Martini, një nga të plagosurit nga ngjarja, thotë se Ervin Mata është thjesht një ‘dele’.

“Ervin Mata është një dele. Ai tani do të jetë në një copë dhomë, duke pirë. Unë s’kam asnjë lloj konflikti me të, por do të flas me babin e tij dhe do i them të vijë të sqarojë. Ai ka frikë se mos ngel në burg, se ju e arrestoni, e mbani kot,” thotë Martini.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas