KMR

I besoi çantën shoqes, s’e do veten kur ajo i bën gjëmën


               Publikuar në : 12:09 - 23/04/18 |
mapo.al

Ndonjëherë duhet të jemi të vetëdijshëm se kujt i besojmë, sepse termi “miqësi” është shumë  rëndësishëm dhe ka një kohëzgjatje të pacaktuar.


Me sa duket, këshilla e thjeshtë nuk u mor në konsideratë nga një vajzë nga Filipinet e quajtur Christine Dapiton, pasi ajo i besoi gjithçka mikes së saj, e cili në një mbikëqyrje përfundoi duke vjedhur prej saj.

Kamerat e sigurisë të një qendre tregtare kapën momentin e saktë kur María Angela Licayan bën një lëvizje të çuditshme në çantën e mikes së saj që ishte larguar për një kohë.

Sidoqoftë, gabimi i rëndë ishte të besonte tek një person që sapo e  kishte takuar, Maria nuk hezitoi dhe vodhi celularin iPhone që ishte brenda.

Pas kthimit, Christine nuk e vuri re dhe u përshëndet me shoqen e saj, e cila doli menjëherë dhe e la çantën në ulëse.

Christine u kthye në vend dhe kërkoi imazhet e kamerave të sigurisë nga menaxherët.

Dhe gjithçka vajza e bën publike në profilin e saj të Facebook.


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas