Kryesore

Hyni brenda anijes 1 miliard-dollarëshe: Këtu bëhen pushime përrallore
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:13 - 24/03/18 |
mapo.al

Ajo ka brenda një pistë patinazhi, një park të madh ujor dhe një fushë të plotë basketbolli së bashku me 2700 kabina.


Sot, kroçiera më e madhe në botë, “Simfonia e detit”, i është dorëzuar kompanisë amerikane “Royal Caribbean International”.


Anija është ndërtuar nga kompania franceze STX.Pas përfundimit, ajo do nisë udhëtimin e parë në Mesdhe.


Kostoja e saj ka shkuar në 1.35 milionë dollarë.


Anija peshon 228 mijë ton dhe është 362 metra, 20 metra më pak se ‘Empire State Bulding’.

Ajo është më e madhe se motra e saj, “Harmonia e detit”, që u dorëzua në vitin 2016.

<
>
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas