KMR

Hyn në shtëpinë e lënë trashëgimi nga gjyshi, i riu me fat gjen dy ‘thesare’ brenda


               Publikuar në : 18:52 - 14/08/18 |
mapo.al

Një i ri nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, teksa hapte garazhin e një shtëpie të lënë nga gjyshi i tij, zbuloi që në mesin e shumë gjërave ishin dhe dy automjete, Lamborghini Coountach LP5000S e vitit 1981 dhe një Ferrari 308 GTS e të njëjtit vit.


Siç specifikon faqja “GT Spirit”, që foli në rrjetin social Reddit me trashëgimtarin anonim me shumë fat, ai tregoi historinë e gjetjes së dy makinave me shumë vlerë në garazhin e braktisur.

Dy automjetet ishin në gjendje të përsosur, dhe sipas specialistëve arrijnë një shumë prej 400-500 mijë dollarë.

Me pak punë restauruse, ky i ri amerikan ka gjetur një thesar të vërtetë.

<
>
Countach-1-1 Countach-2-1 Countach-3-2 Countach-3-600x450 Countach-5-1 Countach-7-1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas