Kronika

Humbi jetën në komisariat, ja si është masakruar Enea FtojBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:55 - 17/05/18 |
mapo.al

Policia nxori si version të vdekjes së djalit nga Korça faktin se, ishte përdorues droge dhe ndaj edhe kishte vdekur, por fotoja që siguron “Diell-online.al” tregon shenja të dukshme dhune në pjesën e kokës së 27-vjeçarit.


Sipas policisë në trupin e të riut nuk janë konstatuar shenja dhune, por duket se uniformat blu e kanë mbyllur këtë çështje me faktin se Ftoj ishte përdorues droge.


Njoftimi paraprak i Policisë së Korçës:Më datë 17.05.2018, jemi njoftuar se në dhomat e sigurisë në Komisariatin e Policisë Korçë, ka vdekur shtetasi Enea Ftoj, 27 vjeç, banues në Korçë, i arrestuar në datë 14.05.2018, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”.


Nga këqyrja e trupit nuk janë konstatuar shenja dhune dhe nga informacionet paraprake dyshohet se viktima, ka qenë përdorues i lëndëve narkotike.


U ngrit grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit, për të përcaktuar shkaqet e vdekjes, si edhe për të kryer veprimet e nevojshme procedurale.

<
>
32730216_10215736612509401_8620118638608777216_n-1 32730216_10215736612509401_8620118638608777216_nPas