Kryesore

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 8 Korrik 2018


               Publikuar në : 07:13 - 08/07/18 |
mapo.al

Dashi-Do të keni mundësi që të tërhiqni vëmendjen me projektet tuaja krijuese. Megjithatë duhet të jeni gati që të përballeni me disa kritika të të tjerëve. Parashikohet ditë interesante, edhe për dashurinë dhe fushën e ndjenjave.


Demi-Parashikohet një ditë mjaft e favorshme, për të stimuluar kreativitetin tuaj, lidhur me realizmin e një projekti të ri. Nëse do të shfaqni anën tuaj më autoritare, do të arrini që të siguroni më shumë bashkëpunim nga ana e kolegëve tuaj.

Binjakët-Mos u dekurajoni, nëse planet tuaja nuk ecin siç i kishit menduar. Ka disa ngadalësime të vogla, të cilat mund të menaxhohen më së miri, por vetëm nëse do të jeni të gatshëm të dëgjoni mendimet dhe sugjerimet e kolegëve tuaj.

Gaforrja-Shmangni përfshirjen në debate shumë të ndezura, për shkak se së fundmi do të jeni shumë emotiv dhe mund të humbni autokontrollin. Në dashuri do të keni disa dyshime, të cilat rrezikojnë që të kërcënojnë stabilitetin në çift. Mos merrni vendime shumë të nxituara.

Luani-Ky është një moment shumë i mirë, për të parë përreth jush dhe për të gjetur shpirtin tuaj binjak. Do të ktheheni të jeni romantik dhe dëshira për të dashuruar do të jetë shumë e fortë. Në vendin e punës, parashikohen të reja të rëndësishme.

Virgjëresha-Përfitoni nga kjo e diele për të mbyllur që të gjitha projektet që keni lënë pezull gjatë javëve të fundit. Do të jeni disi të tërhequr, ndoshta për shkak të një lodhjeje të akumuluar. Në mbrëmje mundohuni të kaloni më shumë kohë cilësore me partnerin/en.

Peshorja-Mundohuni të mos bëni premtime, nëse nuk jeni të sigurtë se mund ti mbani ato, pasi në të kundërt mund të bini ndesh me pritshmëritë e personave që doni. Mos u druani të guxoni më shumë në vendin e punës, pasi ky është momenti më i mirë për të treguar aftësitë tuaja.

Akrepi-Do të jetë një e diel e rëndësishme për të lënë mënjanë ankthin dhe tensionet që keni përjetuar gjatë javëve të fundit. Mos u sforconi shumë në vendin e punës, ndërsa intuita e mirë do ju vijë në ndihmë. Në dashuri do të ketë shkëndija interesante.

Shigjetari-Do të jetë një ditë romantike, e cila do ju lejojë që të kaloni më shumë kohë cilësore me partnerin/en tuaj. Megjithatë mundohuni të mos përfshiheni shumë në negociata që nuk sjellin fryte.

Bricjapi-Parashikohen mundësi të mëdha dhe rezultate të frytshme në sferën profesionale. Jini krenar për veten tuaj dhe për të gjitha sakrificat e bëra deri më tani. Në dashuri duhet të jeni më shumë kurajoz.

Ujori-Shpesh kur ndiheni të trishtuar ose të lënduar nga sjellja e personave që doni, prireni të largoheni nga të gjithë dhe gjithçka. Megjithatë në këtë moment, duhet të mundoheni që të mos humbni qetësinë dhe të përqendroheni më shumë në realizmin e një pune të rëndësishme për karrierën tuaj.

Peshqit-Kjo e diel do të jetë e rëndësishme për të rindezur dashurinë dhe ndjenjat. Nëse ndiheni të lënë pas dore, ka ardhur koha për të treguar më shumë vëmendje ndaj partnerit/es. Në vendin e punës, këshillohet që të jeni më pak agresiv.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas