Dikur

Hong Kongu siç nuk e keni parë kurrë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:41 - 14/12/14 |
mapo.al

Thuajse një shekull përpara se në qiellin e Hong Kongut të shfaqej e para qiellgërvishtëse, një fotograf skocez realizoi këto foto të qytetit të Lindjes së Largët.


John Thomson, nga Edinburgu, ishte një nga fotografët e parë perëndimorë që udhëtoi në këtë rajon, duke dokumentuar njerëzit, panoramën dhe artifaktet e kësaj kulture lindore në vitin 1860.


Albumi i tij, me rreth 38 fotografi të realizuara në atë kohë, është shitur në ankand për 50 mijë sterlina.


1


2

3

4

5

6

7CLOSE
CLOSE
Pas