ShowBiz

Historia e pabesueshme e këngëtares shqiptare: Më kanë ngatërruar në maternitet


               Publikuar në : 19:20 - 11/11/17 |
mapo.al

Na ka ndodhur të dëgjojmë dhe të shikojmë shpesh skenare filmash ku fëmijët ngatërrohen në maternitet dhe familjet marrin në shtëpi foshnjën e gabuar.


Por e dini që këtë histori e ka përjetuar edhe një këngëtare e njohur nga Kosova?!

Në një intervistë në emisionin “Lemza”, Remzie Osmani ka rrëfyer se si e ngatërruan në spital pas lindjes:

Më kanë ngatërruar në spital. 3 ditë kanë mbajtur një djalë të huaj. Infermieret serbe i kanë thënë ‘Mbaje është i yti’, por nëna ka ngulur këmbë që t’i kthejnë vajzën dhe shyqyr që më kanë kthyer”.

Gjatë intervistës, edhe nëna e saj tregoi se çfarë kishte ndodhur saktësisht:

Kur ka lind Remzia, ka lind në shtëpi. Më pas shkova në spital se u sëmura. Atje ma kanë marrë Remzien dhe më sollën një djalë. ‘Nuk është fëmija im’, i thashë. Shkova dhe ja mora vajzën time”.CLOSE
CLOSE
Pas