Kronika

Hidhte mbetjet në plazhin e Durrësit, policia çon në prokurori kompaninë e ndërtimit
               Publikuar në : 10:36 - 02/08/18 |
mapo.al

Një firmë ndërtimi që hidhte ujëra të ndotura në detin e Durrësit është proceduar penalisht nga policia.


Autoritetet njoftojnë se ngjarja ka ndodhur në zonën e fshatit Hamallaj, ku një firmë ndërtimi hidhte mbetjet e saj në ujërat e detit.

Menjëherë nga ana e Efektiveve të Stacionit të Policisë Manëz, u ushtruan kontrolle dhe afër grykëderdhjes së kanalit ujëmbledhës të Hidrovorit në fshatin Hamallë, Njësia Administrative Sukth u konstatua se një firmë ndërtimi, punimet zbatuese të së cilës drejtoheshin nga shtetasja M.Zh, po gërmonte e pastronte kanalin duke i hedhur ujërat e pastrimit në det dhe ndotur atë“, – sqaron policia.


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas