Kryesore

Hetimi ndaj Tahirit, Kuvendi zgjat me 3 muaj mandatin e komisionit   

Me 72 vota pro, dy kundër dhe dy abstenim me kërkesë të opozitës (edhe pse nuk ishte në sallë) zgjatet edhe me tre muaj mandati i komisionit hetimor ndaj Tahirit.

Pak muaj më parë, Parlamenti miratoi ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i kërkuar nga opozita.Me votat e mazhorancës dhe opozitës është miratuar me kohë ngritja e komisionit me 11 anëtarë, ku mazhoranca ka shumicën, ndërsa opozita ka kryetarin. PS ka 6 anetare, PD 4 dhe LSI 1 anëtar. Deri më tash, nga ky komision nuk ka pasur levizje konkrete. Por zgjatja me tre muaj e komisionit pritet që të sjellë një tjetër rrjedhe për këtë çështje.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas