Kronika

Helmohen aksidentalisht me herbicide, ja fati i vajzës në Krujë dhe i burrit në Lezhë


               Publikuar në : 21:29 - 08/08/18 |
mapo.al

Dy persona, në mënyrë të çuditshme, kanë konsumuar aksidentalisht herbicide, duke u helmuar. Fatmirësisht, pas ndihmës mjekësore, 18-vjeçarja në Krujë dhe 33-vjeçari në Lezhë, e kanë kapërcyer rrezikun.


Prokuroritë respektive kanë referuar materialet pranë gjykatave respektive të shkallëve të para.

Komisariati i Policisë Krujë

Më datë 07. 08. 2018, shtetasja R. M., vjeçe 18, banuese në fshatin Ranxë, në mënyrë aksidentale, ka konsumuar herbicide dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë, për vlerësim.
Komisariati i Policisë Lezhë

Më datë 07. 08. 2018, në fshatin Malecaj, në banesë, nga pakujdesia, është vetëhelmuar me herbicide shtetasi S. Z., vjeç 33, i cili mori mjekim në spital dhe u largua në banesë. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës së Parë Lezhë, për vlerësim.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas