Sport

Handanovic nuk bind më, Interi mendon për Strakoshën


               Publikuar në : 16:52 - 29/08/18 |
mapo.al

Thomas Strakosha kandidati kryesor për të pasuar Samir Handanovicin tek Interi. Lajmi jepet nga mediat spanjolle, të specializuara për merkaton, që e shohin portierin shqiptar si blerje potenciale e zikaltërve.


Dy golat e pësuar nga Torino në sfidën e “San Siros” bëjnë përgjegjës edhe portierin slloven, i cili ka përfunduar në qendër të kritikave për formën e tij.

Cikli i 34-vjeçarit në klubin milanez duket se është drejt fundit, ndaj drejtori sportiv, Ausilio, po kërkon një emër të denjë për portën.

Përveç Strakoshës në listë janë edhe portieri i Ajaxit të Amsterdamit, Onana, dhe ai i PSG, Areola. Sigurisht që “gardiani” kuqezi mbetet alternativë e parë, edhe pse do të jetë shumë e vështirë për të bindur Lotiton.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas