Aktualitet

“Hajde burg”, Donald Lu në “Portokalli”: Na doli mjekra duke pritur peshkun e madh
               Publikuar në : 18:55 - 07/05/18 |
mapo.al

Mesazhe te forta ka dhene ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, teksa mbreme ishte i ftuar special ne “Portokalli”.


“Nuk iki pa vënë drejtësi në tregun e madh të shoqërisë shqiptare”, ka thënë Donald Lu.

Mes batutave edhe të aktorëve të “Portokallisë”, Donald Lu e tha sërish troç. Ai iu drejtua aktorëve, që ishin në rolin e liderëve politik në vend, duke u thënë: “Gjithmonë shisni gjërat e gabuara për njerëzit”.

Batutat

Rama: Ti c’ne që erdhe prapë se ty sikur të mbaroi licenca, pse e zgjate qëndrimin

Donald Lu: do iki edhe për pak muaj, por nuk iki pa vënë drejtësi në tregun e madh të shoqërisë shqiptare

Berisha-Bashës e Kryemadhit: Bashkimi bën fuqinë, bashkoi të mos e lëmë atë të na përcajë, të na prishë tregun

Lu, i drejtohet Ramës: Do shkosh andej apo do vish këtej

Berisha e Kryemadhi, Ramës: Hajde këtej

Rama: Hajde kursi i këmbimit, një i fortë i japim një mandat deputeti pa mundësi imuniteti se kështu e la lezeti

Kryemadhi: lavazh truri në Jalë, me gjithë larje tapicerie

Basha: hajde gjyqtarë e prokurorë me timon anglez në krah të kundërt

Berisha: Hajde llallë nga Adriatiku e freskët, Adriatik dhe llallë e freskët

Lu: Hajde burg, hajde burg

Basha: Mos na e prish klientelën se ta djeg tezgën në mënyrë paqësore

Berisha: Mos u nxito, mos u gabo, dëgjo mos na prish tregun se do të armatos cdo shqiptar që të bëjmë një luftë paqësore

Kryemadhi: Mos guxo të prekësh pasurinë se do të fillojë dhuna, kaq po të them me qetësi dhe dashuri

Lu- Ramës; Po ti si e ke mendjen

Rama: Po nuk di si të bëj o xhaxhi

Lu: Këshilla që kam për ty është njësoj si për Lulin, Doktorin dhe Monikën, gjithmonë shisni gjërat e gabuara për njerëzit

Rama: Po pse ca duan njerëzit

Publiku në kor: Peshkun e madh

Lu: Na doli mjekra duke pritur o burrë.

 

 


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas