Kronika

‘Guerilje urbane’ te ‘Unaza e re’/ Banorët: Jemi qytetarë, jo shpellarë!               Publikuar në : 18:36 - 13/11/18 |
mapo.al

Protesta tek Unaza e Re vijon me qindra qytetarë që kanë bllokuar rrugën dhe bëjnë thirrje për tërheqje të vendimit për prishjen e banesave dhe bizneseve të tyre.


Prej 20 minutash kanë bllokuar Unazën nga të dyja krahët duke mos lejuar makinat të qarkullojnë, raporton për “BalkanWeb” nga vendngjarja gazetari Erjon Skëndaj.

Madje ata u kanë vënë zjarrin gomave në asfalt duke shkaktuar flakë e tym. Me pankarta në duar dhe me thirrjet “Jemi qytetarë nuk jemi shpellarë si dhe poshtë hajdutët”, ata kërkuan të mos preken shtëpitë e tyre.

Pak minuta më parë, kaloi një ambulancë, por banorët i hapën rrugën po me të njëjtën thirrje

Me dhjetëra automjete kalojnë trafik ndarëvese nga krahu tjetër ose kthehen pas, për të shmangur ngecjen në trafik./BW/
foto galeri foto galeri foto galeri


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas