Bota

Gruaja e denoncon, hakmerret burri pilot, përplas avionin në shtëpinë e saj

Piloti Duane Youd, 47 vjeç ka gjetur vdekjen pasi përplasi me dashje aeroplanin në shtëpinë e tij në Payson, SHBA. 

Ai mori vendimin disa orë pasi u arrestuar për sulm ndaj gruaj në një kanion afër shtëpisë ku çifti shkoi për të folur mbi problemet e tyre.Duane Youd nga Utah e përplasi avionin  me të cilin po fluturonte në shtëpinë e tij dhe mbeti i vdekur nga incidenti.

47-vjeçari pilotoi Cessna Citation Jet 525 nga një aeroport aty pranë.

Ndërsa gruaja e tij Sandy dhe djali arrtën që të dilnin nga shtëpia dhe i mbijetuan sulmit pavarëisht se pjesa e përparme e shtëpisë dykatëshe u përfshi nga flakët.

Përplasja ndodhi rreth orës 2.30 të hënën në Payson, një qytet me rreth 20.000 banorë 60 milje në jug të qytetit të Salt Lake.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas