Bota

Greqia në alarm për binjaket e zhdukura, babai i tyre tregon se…


               Publikuar në : 18:34 - 26/07/18 |
mapo.al

Dy vogëlushet binjake që u shfaqën në një video dhe u deklaruan të zhdukura ende nuk janë gjetur  dhe kjo gjë ka sjell një shqetësim të madh.


Babai i vajzave ka folur serish për mediat vendase dhe thotë se beson se mund të ketë ndonjë zhvillim të mirë.

“Dëshiroj që të ketë një zhvillim të këndshëm, ne do të jemi së bashku dhe do të flasim me ju dhe me të gjithë rreth orës, për fat të keq, ne nuk kemi progres, as të shëmtuar e as të mirë, nuk kemi ndalur hetimet dhe ne vazhdojmë”, citohet të ketë thënë Giannis Filippopoulos, babai i dy vajzave binjake.

Në të njëjtën kohë, po bëhen përpjekje mbinjerëzore për të gjetur fëmijët, gjurmët e të cilëve u humbën vonë të hënën pasdite në Mati Attiki gjatë shkatërrimit të zjarrtë. Përveç dy binjakëve 9-vjeçarë, gjyshi dhe gjyshja e tyre ishin së bashku.

Ndërsa numri i vdekjeve po rritet në mënyrë dramatike, hulumtimi për zbulimin e dy vajzave përfshin hetuesin privat Yorgos Tsoukalis, ndihma e të cilit kërkohet nga familja.

image

“Me ftesë të babait të vajzave binjake, unë e morra rastin dhe shpresoj se skenari i mirë është në vend, se këta engjëj janë në jetë,” tha Tsoukalis.

Ndërkohë, numri i viktimave të zjarreve vdekjeprurëse në Mati po rritet dhe numri i vdekjeve tani është 84.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas