Kronika

Greqi/ Tre 15-vjeçarë humbin jetën në aksident, mes tyre një shqiptar


               Publikuar në : 18:29 - 19/11/18 |
mapo.al

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Kiparisia të Greqisë. Viktimat janë re 15-vjecarë, ku mes tyre nje shqiptar, nje grek dhe nje bullgar. Të tre djemtë ishin ne nje klasë.


Pasi kishin lënë shkollën sot, ata kishin dalë xhiro me mjetin e babait të 15-vjeçarit bullgar, që drejtohej nga ky i fundit. Ata u përplasën me një furgon në aksin kombëtar Pirgo-Methoni, prane Terpsitheas, jashte Kiparisias.

Greku dhe bullagri vdiqën në vend, ndërsa shqiptari ndërroi jetë para pak në spitalin e Rios. Nga përplasja është plagosur lehtë dhe drejtuesi i furgonit, një 48-vjecar. Tre të miturit jetonin me familjet e tyre ne Kiparisia.foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas