Kronika

Grabitet posta në Tiranë, zbulohet shuma e parave të grabitura…
               Publikuar në : 16:57 - 17/04/18 |
mapo.al

Shuma e grabitur në postën e Laprakës në Tiranës pasditen e sotme është rreth 30.000 të reja, bënë me dije burime zyrtare nga policia e Tiranës. Autori dyshohet se është një mashkull, ende i paidentifikuar nga policia.


“Rreth orës 15:50, në rrugën ‘Dritan Hoxha’, tek blloku Gintash, në postën Nr.7, një person akoma i paidentifikuar dyshohet se i kanë marrë nën kërcënimin e një thike rreth 30.000 lek punonjëses së sportelit të postës”, shtuan të njëjtat burime.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorit si dhe janë ngritur pika kontrolli e po vijon krehja e zonës, njoftoi Policia. Gjithashtu po punohet për sekuestrimin e pamjeve filmike.

 


Etiketa: , , , , , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas