Kronika, Kryesore

Grabitet Katedralja në qendër të Korçës, ja sa lekë morën autorët

Në qytetin e Korçës është dhunuar Katedralja në qendër të qytetit.


Persona ende të paidentifikuar kanë hapur derën e jashtme të kishës dhe janë futur brenda.

Ndërkohë që policia e Korçës dyshon se dera mund të jetë hapur nga endacakë.

Mitropolia pritet të dalë në një deklaratë për mediat.

Raportimet e para flasin se janë vjedhur paratë e Katedrales, edhe pse lajmi nuk është konfirmuar ende.

Autorët kanë dëmtuar edhe ambientet e Katedrales.

Panorama shkruan se autorët kanë marrë rreth 200 mijë lekë të vjetra.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas