Aktualitet

Grabiten shtëpitë në Dukat; Hajdutët nuk kursejnë as banesën e kryeplakut

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 12:41 - 12/06/18 |
mapo.al

Shtëpitë e fshatit Dukat në Vlorë po grabiten në masë. Jo vetëm banesat e emigrantëve të cilët nuk banojnë në fshat dhe gjejnë çdo gjë të shkatërruar kur kthehen, por edhe ajo e kryetarit të fshatit janë grabitur. Hajdutët të cilët nuk dihet ende se kush janë kanë zhveshin deri edhe muret duke vjedhur telat e energjisë elektrike.


Banorët kërkuan ndihmë, madje edhe publikisht që policia të vendosë patrulla në zonë për të parandaluar vjedhjet e mëtejshme./Top Chanel/Etiketa: , , , ,

Pas