Kronika

Gjykata lë në burg vëllanë e drejtorit socialist: U kap me armë dhe drogë


               Publikuar në : 13:56 - 22/10/18 |
mapo.al

Gjykata e Tiranës ka vendosur arrest me bug për Altin Isarain vëllain e Arben Isarait.


Altin Isarai akuzohet për armëmbajtje pa leje dhe prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Ai u arrestua dy ditë më  parë në kryeqytet, ndërsa rasti është publikuar fililmisht nga ana e gazetarit Basir Çollaku.

47-vjeçari është arrestuar për ‘trafikim të armëve dhe municioneve” dhe shpërndarje të lëndëve narkotike’.

‘Më datë 20.10.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi A. I. vjeç 47, banues në Tiranë, për veprat penale parashikuar nga nenet 283/1 e 278/1 të Kodit Penal’, informoi shkurt policia e Tiranës.

Me një klikim të thjeshtë rezulton se Altin Isaraj, vëllai i ish-eksponentit të rëndësishëm në PS, të jetë arrestuar dhe më herët, pasi i është gjetur një sasi kokaine.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas