Aktualitet

Gjykata e dënoi me 4. 8 vite burg, indinjohet familja e vajzës së përdhunuar: Meritonte 20


               Publikuar në : 08:51 - 01/06/18 |
mapo.al

Pas vendimit të Gjykatës të Korçës që dënoi me 4.8 vite burg Ligor Bibën, i cili akuzohet se përdhunoi fqinjën e tij 15-vjeçare ka ardhur edhe reagimi i prindërve të kësaj të fundit.


Familjaret e vajzës janë shprehur se ky vendim nuk është i mjaftueshëm.

I ati i vajzës shprehet se përdhosja e nderit të familjes dhe shqetësimet që kanë përjetuar nuk mund të shlyhen me këtë dënim.

“20 vite burg duhet të ishte dënuar”, shprehet babai i vajzës, e cila mbeti edhe shtatzënë nga përdhunuesi.

Biba ka pranuar fajësinë për ngjarjen, pas rezultateve të analizës së ADN-së që treguan se ai ishte babai i fëmijës, duke përfituar uljen me 1/3 të dënimit si pasojë e aplikimi të gjykimit të shkurtuar.

Përfundimisht Ligor Biba, do të vuajë dënimin prej 4 vitesh e 8 muaj burg./BW


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas