Dikur

“Gjurmë Shqiptare”: Vendi i shenjtë i shqiptarëve
               Publikuar në : 21:49 - 28/04/18 |
mapo.al

Si po shuhet Frashëri? Çfarë ka mbetur pas dhe përse askush nuk do t’ia dijë më për këtë vend? Shkatërrimi i shtëpisë muze të Frashërllinjëve dhe braktisja e të gjithë zonës… Patriotët e konsideronin një vend të shenjtë, sot thuajse është braktisur nga harresa, pamundësia e mungesa e investimeve.


Dikur ka qenë një qendër e rëndësishme ku lindën vëllezërit Frashëri. Sot është në kufijtë e mbijetesës, apo më mirë po shuhet. Si humbi Frashëri shkëlqimin e dikurshëm dhe cilat janë gjurmët që kanë mbetur pas? Një dokumentar rrëqethës, për një vend kaq të rëndësishëm për historinë e shqiptarëve. Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema.


Etiketa: , , , , , , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas