Kryesore

Gjoba nga FIFA: Kroatëve u kushton shtrenjtë puna e shisheve


               Publikuar në : 14:26 - 06/07/18 |
mapo.al

Trajneri serb Krstajic kërkoi që arbitri Brych të shkonte në gjyqin e Hagës: Gjobë 4304 euro.


Shaqiri dhe Xhaka bënë simbolin e shqiponjës gjatë ndeshjes me Serbinë: 8608 euro gjobë.

Kroatët kanë pirë në shishet e gabuara ndaj ndeshjes me Danimarkën: Plot 60.256 euro gjobë.

Ky është dënimi i fortë që kanë marrë kroatët pasi nuk kanë konsumuar pije nga sponsori zyrtar i Botërorit, Coca-Cola.

Sipas gazetës Bild, vetëm FIFA e kupton se përse gjoba duhet të jetë kaq e lartë në këtë rast.

Por kur bie fjala për sponsorë kaq të fuqishëm, gjërat ndryshojnë…


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas