KMR

Gjetën një kuti në pyll, s’u besojnë syve kur e hapin…


               Publikuar në : 20:35 - 19/07/18 |
mapo.al

Një kuti mjaft e vjetër dhe e rrallë është zbuluar në Rusi, nga disa persona krejt rastësisht.


Fotografitë e kësaj kutie tregojnë se në të kishte veshje, alkool, para, cigare dhe pajisje të tjera ushtarake.

Kutia ishte plot me plaçkla me përmbajtje lufte dhe me gjasë i përkiste ndonjë ushtari gjerman.

Aty u gjetën para gjermane, të cilat ishin përdorur gjatë regjimit nazist, kapele ushtari gjerman etj.

Madje, kutia e cigareve ishte ruajtur në mënyrë perfekte.

<
>
16-10-768x534 84939177 84939179 84939180 84939181 84939183 84939184


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas