Kryesore

Presidenti i Francës bën gjestin e madh, shkon në dhomën e kroatëve dhe…
               Publikuar në : 22:53 - 15/07/18 |
mapo.al

Presidenti i Francës, Emanuel Makron, përveç përgëzimit të bashkëkombësve të tij për fitimin e Kupës së Botës, është ndalur edhe tek dhoma e zhveshjes e kroatëve, për t’i përshëndetur pas finales.


Lideri francez, vizitoi lojtarët duke i përgëzuar për performancën fantastike, por ai u fotografua edhe duke qetësuar fëmijët e lojtarëve kroatë pas humbjes, të cilët ishin të mërzitur.

37250912-2096849717054606-109702016019726336-n_1531686394-5362097

37200795-2096849810387930-4835571466588127232-n_1531686394-6586944


Etiketa: , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. FIFA gjithnje deklaron e futbolli eshte i vecuar nga POLITIKA dhe nuk “lejon” qe politika te fuse hundet ne te, por ja qe vete Presidenti i saj njesoj si paraardhesit e tij shikojne ndeshjet me kryetaret e shteteve qe jane pjesmarrese dhe ata nga ana tjeter hiqen me tifoz se fansat qe i ndjekin ne cdo cep te Botes.
    Keta politikane nepermjet futbollit kerkojne te rrgullojne imazhin e tyre ne renie duke u bere me nder popullor dhe duke u futur deri tek dhomat e veshjeve (cveshje), si ky kungulli francez qe ka merre nenen e tij per grua, nje zhabe qe t’a shpif.
    Sot Kombet e Bashkuara te Afrikes me fanellen e Frances munden kombetaren e nje shteti me 4 milion banore, sic eshte Kroacia.

    Përgjigju ↓
CLOSE
CLOSE
Pas