Sport

Gjermania rikthehet te fitorja, mposht Perunë
               Publikuar në : 22:49 - 09/09/18 |
mapo.al

Kombëtarja gjermane është rikthyer te fitorja dhe këtë e ka bërë në miqësoren e zhvilluar këtë të diel ndaj Perusë.


Gjermanët e dominuan takimin, por të parët që shënuan ishin peruanët me anë të Advincula në minutën e 22, por avantazhi i amerikanolatinëve zgjati vetëm 3 minuta kur Brandt barazoi shifrat.

Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll me rezultatin e barabartë, ndërsa golin e fitores për Gjermaninë e shënoi Schulz vetëm 5 minuta nga mbyllja e kohës së rregullt.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas